Studia Podyplomowe Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją
|
|
|
|
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych, Instytut Psychologii
ogłasza rekrutację na Studia Podyplomowe
Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją
finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3 Współpraca ponadnarodowa
Studia adresowane są w szczególności do: psychologów i pedagogów społecznych, pracowników instytucji zabezpieczenia społecznego, specjalistów w dziedzinach społecznych, prawnych i medycznych, osób posiadających doświadczenie kontaktu z osobą z niepełnosprawnością w rodzinie lub poprzez pracę, pracowników zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy, przedstawicieli rad pracowniczych i osób niepełnosprawnych, menedżerów ds. zasobów ludzkich, lekarzy medycyny pracy oraz lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, pielęgniarek oraz pielęgniarzy.
Na studia podyplomowe Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją na UWr mogą aplikować kandydaci z następujących województw: lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie.
Harmonogram rekrutacji (Województwo Opolskie, Dolnośląskie, Śląskie, Lubuskie):
- Termin rekrutacji:
- I etap – składanie dokumentów od 27.05 do 21.06, rejestracja w IRK od 24.05 do 19.06; lista osób zakwalifikowanych do II etapu – 01.07.2019 r.
- II etap – arkusz kompetencji – 06.07.2019 r.; lista osób zakwalifikowanych do III etapu 12.07.2019 r.; do III etapu przechodzi 40 osób z zachowaniem zasady, że jeśli osoba na 40 miejscu i kolejnych ma taką sama liczbę punktów, to zapraszane są wszystkie te osoby.
- III etap – rozmowa kwalifikacyjna – wg indywidualnych harmonogramów na danej Uczelni.
- Zakończenie rekrutacji – wywieszenie list rankingowych wraz z listą przyjętych osób na studia w dniu 20.09.2019 r. Do tego dnia powinny być sporządzone wszystkie oceny kandydatów. W dniu 20.09 i 23.09 wysłanie decyzji do studentów.
ETAP I
Termin rejestracji internetowej w systemie IRK https://irka.uni.wroc.pl/: 24.05. - 19.06.2019 r.
Termin składania dokumentów: 27.05. - 21.06.2019 r.
Spis wymaganych dokumentów:
- podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK;
- kserokopia dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia poświadczona notarialnie bądź przez jednostkę przyjmującą dokumenty;
- curriculum vitae (CV); preferowany szablon CV Europass
- list motywacyjny zawierający uzasadnienie zainteresowania ofertą studiów podyplomowych - motywacja do pełnienia roli specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją;
- portfolio: dokumenty potwierdzające doświadczenie związane z pracą z osobami z niepełnosprawnością, osobami starszymi, chorymi - w liczbie maksymalnie 5 dokumentów;
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku na potrzeby realizacji projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi
Dokumenty można składać osobiście w Dziekanacie Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr. Wrocław ul. Szewska 48 lub przesłać pocztą na adres:
Dziekanat Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych
ul. Szewska 48
50-139 Wrocław
z dopiskiem: SP Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją
Prawidłowa rejestracja w systemie IRK oraz złożenie w wymaganym terminie kompletu dokumentów jest wystarczające by móc wziąć udział w II etapie rekrutacji.
ETAP II
06.07.2019 r. - wszystkie osoby, które spełniły wymogi formalne pierwszego etapu rekrutacji wypełniają w Instytucie Psychologii UWr (Wrocław ul. Dawida 1) Arkusz kompetencji.
12.07.2019r. - lista osób zakwalifikowanych do III etapu
Do III etapu przechodzi 40 osób z zachowaniem zasady, że jeśli osoba na 40 miejscu i kolejnych ma taką sama liczbę punktów, to zapraszane są wszystkie te osoby.
Informacja o zakwalifikowaniu do III etapu rekrutacji będzie widoczna w systemie IRK na indywidualnym koncie Kandydata.
ETAP III
13.07.2019 r. - osoby z najwyższą punktacją uzyskaną w Arkusza kompetencji (40 osób z najwyższą punktacją oraz osoby z kolejnych pozycji listy rankingowej z liczbą punktów taką samą jak kandydat zajmujący 40 miejsce) przystąpią do rozmowy kwalifikacyjnej.
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone do dnia 15.07.2019 r. przez zamieszczenie informacji na indywidualnych kontach Kandydatów w systemie IRK.
Kontakt:
Kierownik studiów: doc. dr Alina Czapiga
Dziekanat Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych
ul. Szewska 48, 50-139 Wrocław
tel.:+48 71 343 28 55
e-mail: wioletta.milczarek@uwr.edu.pl
Celem realizacji studiów podyplomowych jest przekazanie wiedzy dotyczącej specyfiki zarządzania procesem rehabilitacji osób z niepełnosprawnością oraz doskonalenie praktycznych umiejętności dotyczących koordynowania/prowadzenia osoby z niepełnosprawnością przez wszystkie etapy rehabilitacji. Studia podyplomowe mają za zadanie przygotować specjalistów do zarządzania rehabilitacją osób z niepełnosprawnością.
Czas trwania studiów: 2 semestry; program kształcenia obejmuje 258 godzin dydaktyki
Moduły kształcenia:
- Moduł Prawno-Organizacyjny
- Moduł Medyczny
- Moduł Psychologiczny
- Moduł Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej oraz Rynku Pracy
- Moduł Zarządzania Procesem Rehabilitacji
- Seminarium
Wykładowcy: psychologowie, lekarze, prawnicy, rehabilitanci
Kwalifikacje:
Absolwent Studiów Podyplomowych Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją będzie posiadał wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające na zarządzanie procesem rehabilitacji klienta/pacjenta. Osiągnięcie zakładanych efektów kształcenia potwierdzone będzie Świadectwem ukończenia studiów podyplomowych.
Kompetencje specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją obejmują: rehabilitację medyczną, zawodową, społeczną, rozwój umiejętności samodzielnego funkcjonowania u klienta, zwiększanie osobistej motywacji do aktywnego uczestniczenia w rynku pracy, prawo pracy, zabezpieczenie społeczne, umiejętności pozwalające na skuteczne motywowanie środowiska rodzinnego i zawodowego w zakresie pomocy osobie rehabilitowanej.
Szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji i udziału w studiach zawiera REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W STUDIACH PODYPLOMOWYCH „SPECJALISTA DS. ZARZĄDZANIA REHABILITACJĄ” realizowanych w ramach projektu „Wdrożenie nowego modelu kształcenia specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją – jako element systemu kompleksowej rehabilitacji w Polsce”.