23 września rozpoczyna się coroczne Seminarium Wrocław-Halle-Siegen. Zapraszamy do zapoznania się z jego tematyką i programem.
Lista kandydatów przyjętych na I rok studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku historia sztuki w roku akademickim 2024/2025
Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Katedra Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną "Przemyśleć zieleń Zielona i błękitna infrastruktura w historycznej zabudowie staromiejskiej", która odbędzie się w dniach 18-19 maja 2023 we Wrocławiu
Instytut Historii Sztuki z przyjemnością informuje, że jest w tym roku uczestnikiem projektu Coding da Vinci - Ost³ 2022, programistycznego hackathonu, którego celem jest budowanie relacji między światem kultury i technologii. Zapraszamy do zapoznania się z projektem!
Nagroda dla Pana dr. hab. Cezarego Wąsa
Wyróżnienie w III edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie
Zmiana formy zajęć od 20 października
Wrocławską Nagrodę Naukową otrzymał Prof. dr hab. Jan Harasimowicz
Rada Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych przyjęła w dniu 23 września br. uchwałę.
Zaproszenie na spotkanie ze Studentami I roku studiów licencjackich
Zarządzenia Dziekana Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego z dnia 12 marca 2020 r.: 1) nr 2/2020 o zabezpieczeniu obsługi procesów dydaktycznych i wspierających badania i dydaktykę na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych; 2) nr 3/2020 o zabezpieczeniu procesu dydaktycznego na Wydziale w okresie zawieszenia zajęć prowadzonych w kontakcie z wykładowcami.
Zmiana terminu konferencji
International Conference “Collecting Antiquities from the Middle Ages to the End of the Nineteenth Century”, University of Wrocław, 25 – 28 March, 2020
Z głębokim żalem i bólem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Naszego Współpracownika, Kolegi i Przyjaciela, dr. Andrzeja Jarosza.
Instytut Historii Sztuki UWr zaprasza na wykład Prof. Martina Kohlrauscha (Katholieke Universiteit Leuven, Belgia) "The Rise and Fall of ‘Technocelebrities’. Le Corbusier, Walter Gropius and Mass Media 1920s-1960s.".
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie agregacja i integracja danych dotyczących dziedzictwa kulturowego. Zapraszamy do udziału!
Collecting Antiquities from the Middle Ages to the End of the Nineteenth Century, Wrocław, Poland, 25-28 March, 2020
Pracownia Badań nad Urbanistyką i Architekturą Nowoczesną ma zaszczyt zaprosić na KOLOKWIUM NAUKOWE - ARCHITEKTURA W POLSCE CZ.3
Collecting of Antiquities from the Middle Ages to the End of the Nineteenth Century, Wrocław, Poland, 25-28 March, 2020. Call for papers
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17 kwietnia 2019 roku odszedł od nas Prof. zw. dr hab. Jan Wrabec.
Rusza rekrutacja w ramach Programu mobilności studentów i doktorantów MOST
Call for Papers - "Quart. Kwartalnik Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego". Ogłaszamy nabór ciągły artykułów do czasopisma naukowego.
26 stycznia w Warszawie odbył się Nadzwyczajny Kongres Nauk Humanistycznych
Kolokwium naukowe Pracowni Badań nad Urbanistyką i Architekturą Nowoczesną
Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego i Stowarzyszenie Historyków Sztuki zapraszają na konferencję Fara w mieście od średniowiecza do współczesności. Społeczność, duchowość, architektura, wystrój, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2018 r.
Szanowni Państwo, Na platformie e-learningowej BUWr znajduje się prosty kurs przeznaczony dla początkujących użytkowników Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.
Od czwartku do soboty (20.09.-22.09.2018) we Wrocławiu odbywa się VI Kongres Mediewistów Polskich. W jego ramach w trzech spośród ponad 20 sekcji będzie poruszana tematyka historii sztuki (sekcja nr 3, 19, 22). Ponadto historii sztuki poświęcony będzie jeden z wykładów plenarnych w sobotę (aula Wydziału Prawa i Administracji). Ich obrady toczyć się będą w Instytucie Historii Sztuki w sali 306 i 309. Program całości można zobaczyć na stronie Kongresu: http://www.vikmp.pl/ W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam Romuald Kaczmarek
Koło Naukowe Doktorantów przy Studiach Nauk o Kulturze Uniwersytetu Wrocławskiego (w likwidacji) wraz z Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UWr wspólnie zapraszają na dwudniowe przedsięwzięcie w dniach 10-11 V 2018 r. we Wrocławiu. Pierwszy dzień wydarzenia będzie dniem zlotu, a dokładniej VI Zlotu Młodych Badaczy Kultury, któremu towarzyszyć będzie hasło ZAGROŻENIE. Natomiast drugi dzień będzie dniem odlotu, czyli kolejną edycją studenckiej konferencji „Odlot. Nowe tematy historii sztuki”, poświęconej tym razem hasłu KOMFORT.
Zapraszamy na kolokwium naukowe Pracowni Badań nad Urbanistyką i Architekturą Nowoczesną Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbędzie się w dniu 3 marca (sobota) 2018, w godz. 11.00-15.00, przy ul. ul. Szewskiej 36, w sali 309 (III p).
Instytut Historii Sztuki UWr i Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają na prezentację książki pt. "Malarstwo barokowe na Śląsku" pod red. Andrzeja Kozieła. Prezentacja będzie miała miejsce w środę 31 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu przy pl. Powstańców Warszawy 5 w sali 116.
Uprzejmie informujemy, że decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego otrzymał kategorię naukową A.
Pracownia Badań nad Światem Przeżywanym zaprasza na konferencję „Świat przeżywany a wartości”, która odbędzie się w dniach 15-17.06.2018 r. w Międzynarodowym Laboratorium Kultury „In situ” w Sokołowsku